Arkiv

Metall - Page 143

Ljusstakar

Ljusstakar

Kanna och ishink design Gunnar Ander

Ljusstakar gusum

Ljusstakar gusum

Herman Bergman Burk med lock

Herman Bergman Burk med lock

Ivar Ålenius-Björk golvljusstake

Kandelaber förgylld

Kandelaber förgylld

Ljusstakar 1 par

Ljusstakar 1 par

Ljusstakar

Ljusstakar

Skulptur, 1800-talets slut

Skulptur, 1800-talets slut

Ljusstakar i tenn

Ljusstakar i tenn

Vattentunna koppar

Vattentunna koppar

Tennfat 1700-tal

Tennfat 1700-tal