Arkiv

Metall - Page 149

Josef Frank ljusstake

Josef Frank ljusstake

Skålfat Erik Höijer Söderköping

Fat 1700-tal i tenn

Fat 1700-tal i tenn

Mässingsljusstakar 1800-tal

Mässingsljusstakar 1800-tal

Niclas Anström ljusstakar i tenn

Tazza i empirestil

Tazza i empirestil

Josef Frank ljusstake

Josef Frank ljusstake

Ljusstakar 1 par rokokostil

Ljusstakar 1 par rokokostil

Glöggryta 1900-talets första hälft

Vedkorg

Vedkorg

Ljusstake barock

Ljusstake barock

Svenskt Tenn kaffekanna

Svenskt Tenn kaffekanna