Arkiv

Metall - Page 150

Vattentunna av koppar från sekelskiftet 1900

Tenn 1700-tal

Tenn 1700-tal

Kandelabrar mässing

Kandelabrar mässing

Kannor och stop i tenn

Kannor och stop i tenn

Schreuder & Olsson lockurna

Schreuder & Olsson lockurna

Kandelabrar mässing

Kandelabrar mässing

Hugo Elmqvist vas

Hugo Elmqvist vas

Alexander Lervik ´´Herrgård´´ ljusstake

Pierre Forsell vägglampetter

Pierre Forsell vägglampetter

Wienerbrons, 1900-talets början

Kittel

Kittel

Vägglystrar i brons

Vägglystrar i brons