Arkiv

Metall - Page 158

Vägglampetter Pierre Forsell för Skultuna

Ljusstakar 1800-tal brons

Ljusstakar 1800-tal brons

Ivar Ålenius-Björk ljusstakar

Ivar Ålenius-Björk ljusstakar

Ljusstakar tenn

Ljusstakar tenn

Jultallrikar / Kuverttallrikar

Tesamovar 1800-talets första hälft

Fiskgryta koppar

Fiskgryta koppar

Samovar Ryssland

Samovar Ryssland

Vinkylare

Vinkylare

Kastrull i koppar

Kastrull i koppar

Dekorationssköldar

Dekorationssköldar

Koppartunna

Koppartunna