Arkiv

Metall - Page 223

Kaffepannor i koppar

Kaffepannor i koppar

Tennkanna och mugg design Nils Fougstedt

Bulkrukor i mässing

Bulkrukor i mässing

Skål med ljusstake vitmetall

Skål med ljusstake vitmetall

Formar i koppar

Formar i koppar

Skänkstop 1800-talets första hälft

Bronsvas 1930-tal

Bronsvas 1930-tal

Hink i koppar

Hink i koppar

Kannor och tallrikar

Kannor och tallrikar

Ljusstakar Firma Svenkst Tenn

Ljusstakar Firma Svenkst Tenn

Kopparbalja

Kopparbalja

Kapsylöppnare

Kapsylöppnare