Arkiv

Metall - Page 31

Tazzor, 1800-talets första kvartal

Johan Zackarias Holmberg ljusstakar 1 par

Anna Petrus Firma Svenskt Tenn

Kyrkljusstakar 1700-tal

Kyrkljusstakar 1700-tal

Bordslampa Gusum

Bordslampa Gusum

Mässingsljusstakar

Mässingsljusstakar

Estrid Ericson

Estrid Ericson

Bordslampa 1800-talets första hälft

Appliquer empirestil

Appliquer empirestil

Ljusstakar Niclas Holmberg tenn

Design Aron Jerndahl

Design Aron Jerndahl

Ljusstakar senempire

Ljusstakar senempire