Arkiv

Metall - Page 34

Martin Artedius sockerskål

Martin Artedius sockerskål

Kandelabrar/ljusstakar 1800-talets andra kvartal

Skulptur Skultuna

Skulptur Skultuna

Uppläggningsfat

Uppläggningsfat

Ljusstakar 1 par

Ljusstakar 1 par

Tennföremål

Tennföremål

Estrid Ericson Firma Svenskt Tenn

Estrid Ericson Firma Svenskt Tenn "Kinesisk hind"

Ljusstakar sengustavianska i tenn

Kandelabrar senempire

Kandelabrar senempire

Munkpanna 1800-tal

Munkpanna 1800-tal

Ljusstakar 1800-tal empire

Ljusstakar 1800-tal empire

Ljusstake 1800-tal porfyr

Ljusstake 1800-tal porfyr