Arkiv

Metall - Page 9

Ljusstakar gustavianska av Zadoch Bergenholtz

Ljusstakar 1 par

Ljusstakar 1 par

Ljusstake Moskva 1830-tal

Ljusstake Moskva 1830-tal

Gusum kandelabrar

Gusum kandelabrar

Hugo Elmqvist vas

Hugo Elmqvist vas

Kandelaber i empirestil

Kandelaber i empirestil

Bokstöd Axel Gute

Bokstöd Axel Gute

Ljusstakar för 7 ljus vardera

Ljusstakar för 7 ljus vardera

Bordslampa Restauration

Bordslampa Restauration

Lore Rendlen-Schneider bronsskulptur

Skulptur 1800-talets slut

Skulptur 1800-talets slut

Tripod i brons

Tripod i brons