Arkiv

Möbler - Page 197

Matsalsgrupp design Carl Malmsten

Toilettebord empire

Toilettebord empire

Byrå 1700-tal

Byrå 1700-tal

Fåtöljer gustavianska

Fåtöljer gustavianska

Fåtöljer gustavianska

Fåtöljer gustavianska

Bord 17/1800-tal

Bord 17/1800-tal

Byrå rokoko Stockholmsarbete

Byrå rokoko Stockholmsarbete

Skåp i rokoko

Skåp i rokoko

Baljfåtölj Ephraim Ståhl

Baljfåtölj Ephraim Ståhl

Byrå, rokoko

Byrå, rokoko

Skåp 1700-talets första hälft

Skåp 1700-talets första hälft

Soffa rokokostil

Soffa rokokostil