Arkiv

Möbler - Page 284

Bokskåp Titti Fabiani

Bokskåp Titti Fabiani "Book"

Skåp omkring 1800

Skåp omkring 1800

Fåtölj Muslingestolen tillskriven Philip Arctander

Fårskinnsklädd fåtölj

Fårskinnsklädd fåtölj

Bord från David Gill Gallery

Bord från David Gill Gallery

Bord Anders Lundelius (1778-1823)

Trågsoffa sengustaviansk

Trågsoffa sengustaviansk

Fåtölj Eero Aarnio

Fåtölj Eero Aarnio "Bubble chair"

Bord rokoko

Bord rokoko

Toilettemöbel 1900-talets första hälft

Byrå 1700-tal

Byrå 1700-tal

Sjuanstolar i koskinn

Sjuanstolar i koskinn