Arkiv

Möbler - Page 34

Piero Lissoni soffa modell Wall

Nanna Ditzel skrivbord

Nanna Ditzel skrivbord

Matbord Carl Malmsten

Matbord Carl Malmsten

Byrå, av Johan Hindrich Remmers d.ä.

"Stora Eva" Kerstin Hörlin-Holmqvist

Byrå Louis XV

Byrå Louis XV

Byrå i rokoko stockholmsarbete

Bokskåp 1800-talets början nordeuropa

Skåp 1800-tal

Skåp 1800-tal

Fåtölj

Fåtölj "Muslingestolen" Philip Arctander

Ägget Arne Jacobsen

Ägget Arne Jacobsen

Matbord 1800-tal

Matbord 1800-tal