Arkiv

Nautica/Technica - Page 53

Spektroskop

Spektroskop

Gyrorepeater 1900-talets början

Leica III kamera

Leica III kamera

Relingskanon 1800-tal

Relingskanon 1800-tal

Maskintelegrafer 2 st

Maskintelegrafer 2 st

Stjärnkikare mässing

Stjärnkikare mässing

Leica I mod A  Tema Lecia Leitz

Elektra espressomaskin

Elektra espressomaskin

Mätare

Mätare

Kompass/Nakterhus

Kompass/Nakterhus

Klappsolur

Klappsolur

Lanternor 2 st 1900-talets början