Arkiv

Nautica/Technica - Page 54

Tubkikare med stativ

Tubkikare med stativ

Bordstelefon LM Ericsson

Bordstelefon LM Ericsson

Speldosa 1800-tal

Speldosa 1800-tal

Kamera Hasselblad

Kamera Hasselblad

Akvarell båten Ellen

Akvarell båten Ellen

Moped *Monarped´

Moped *Monarped´

AGA-fyr för sjöfart

AGA-fyr för sjöfart

Räknemaskin

Räknemaskin "CURTA" System Curt Herzstark

Väggtelefon Stockholms Bell

Väggtelefon Stockholms Bell

Båtmodell

Båtmodell

Båtmodell Drake

Båtmodell Drake

Skeppsur Schatz

Skeppsur Schatz