Arkiv

Nautica/Technica - Page 93

Kikare: Kowa, Stativ: Velbon

Kikare: Kowa, Stativ: Velbon

Ernst Leitz Wetzlar mikroskop

Ernst Leitz Wetzlar mikroskop

Speldosa Polyphon

Speldosa Polyphon

Manometer

Manometer

Eskader ångmaskin

Eskader ångmaskin

LM Ericsson telefon

LM Ericsson telefon

Väggtelefon 1900-talets början

Nautica

Nautica

Henning Mankell Lanterna

Henning Mankell Lanterna

Båtmodell

Båtmodell

Fartygsventil mässing 1900-tal

Flygplansmodeller

Flygplansmodeller