Arkiv

Orientaliskt - Page 127

A Famille Rose Part Dinner Service

Buddha förgylld brons

Buddha förgylld brons

Fat i porslin Kina Kanton

Fat i porslin Kina Kanton

Armringar 3 st nefrit

Armringar 3 st nefrit

Vaser  skålfat och dosa satsumas Japan

Vas Kina

Vas Kina

Skål kanna Kina

Skål kanna Kina

Jei Shin Hou-Gen Oriental Selected

A Blue and White Ovoid Jar Oriental Selected

Netsuke

Netsuke

Golvvas Kina

Golvvas Kina

Skålfat Kina Famille rose 1700-tal