Arkiv

Orientaliskt - Page 185

Skål förgylld brons

Skål förgylld brons

A Large Enamelled Baluster Vase

Baotou semiantik

Baotou semiantik

A Famille Rose Grisaille Dish

A Famille Rose Grisaille Dish

Skålfat Kina

Skålfat Kina

Fat Kina

Fat Kina

Tekopp

Tekopp

Guanyin Tibet

Guanyin Tibet

Kobayashi Kiyochika (1847-1915)

Golvvas porslin Kina

Golvvas porslin Kina

Perukstockar Kina

Perukstockar Kina

Tallrik Kina 1600-tal

Tallrik Kina 1600-tal