Arkiv

Orientaliskt - Page 210

Pilgrimsflaskor Kina 1800-tal

Pilgrimsflaskor Kina 1800-tal

Fat Kina 1700-tal

Fat Kina 1700-tal

Stekfat Kina 1700-tal

Stekfat Kina 1700-tal

Kinesisk karott från 1800-talets början

Tvättfat

Tvättfat

Apsaror

Apsaror

A Blue and White Jar and Cover

A Pair of Blue and White Baluster vases

Dosa

Dosa

Snusflaskor Asien

Snusflaskor Asien

Vas Kina 1800-tal

Vas Kina 1800-tal

Skålfat Kina Famille verte Kangxi