Arkiv

Orientaliskt - Page 234

Sidenbroderier

Sidenbroderier

Fat Kina Republik

Fat Kina Republik

Fat Kina 1700-tal

Fat Kina 1700-tal

Perukstockar Kina

Perukstockar Kina

Golvvas Kina 1900-talets början

Penselvas Kina 1900-talets början

Lockurna Kina

Lockurna Kina

Hokusai Japan

Hokusai Japan

Tekannor  koppar och tallrikar Kina Kanton

Figurin papegoja

Figurin papegoja

Skulptur brons Japan sent 1800-tal

Tallrikar Kina 1700-tal Famille rose