Arkiv

Orientaliskt - Page 256

Fat Kina

Fat Kina

Skål med lock

Skål med lock

Vas urnor tallrikar Kina

Vas urnor tallrikar Kina

Figuriner Kina

Figuriner Kina

Bronslejon Kina

Bronslejon Kina

Urna i porslin Kina med dekor av Fågel Fenix

Penselvaser

Penselvaser

Urna Kina

Urna Kina

Terrin porslin Kina

Terrin porslin Kina

Sidenmålning Kina

Sidenmålning Kina

Buddha förgylld brons troligen 1800-tal

Vas Kina

Vas Kina