Arkiv

Orientaliskt - Page 82

Sigillstamp skrivplatta Kina

Sigillstamp skrivplatta Kina

Vaser mandarindekor Kina

Vaser mandarindekor Kina

Vas Kina

Vas Kina

Cremekoppar skålfat fat Kina

Cremekoppar skålfat fat Kina

Armringar vit jade

Armringar vit jade

Tempehund i jade

Tempehund i jade

Penselvas relief Kina

Penselvas relief Kina

Vas Korea

Vas Korea

Vaser i kantonporslin Kina 1800-tal

Kannor Kangxi

Kannor Kangxi

Vas Kina 1800-talets slut

Vas Kina 1800-talets slut

Lockurnor Mandarinporslin

Lockurnor Mandarinporslin