Arkiv

Speglar - Page 11

Spegellampetter

Spegellampetter

Spegel stockholmsarbete i rokoko av Samuel Boman

Spegel sengustavianskt stockholmsarbete

Spegel sengustaviansk

Spegel sengustaviansk

Spegel nyrokoko

Spegel nyrokoko

Spegel gustaviansk

Spegel gustaviansk

Spegel rokoko Stockholmsarbete, 1700-tal

Spegel gustaviansk av Niclas Meunier

Spegellampetter

Spegellampetter

Rokokospegel

Rokokospegel

Johan Åkerblad spegel

Johan Åkerblad spegel

Spegel, 1800-talets första kvartal