Arkiv

Vapen/Medaljer - Page 323

Jaktsput 1700-tal

Jaktsput 1700-tal

Sablar

Sablar

Snapplåspistol

Snapplåspistol

Slaglåsgevär dubbelpipigt

Slaglåsgevär dubbelpipigt

Kniv signerad Nkolaus Fankki

Kniv signerad Nkolaus Fankki

Värjkäppar

Värjkäppar

Sabel

Sabel

Slaglåspistol av Johan Engholm

Slaglåsgevär 1800-tal

Slaglåsgevär 1800-tal

Wirkkala kniv

Wirkkala kniv

Sabel omkring 1900

Sabel omkring 1900

Vasaorden 18 k guld och emalj

Vasaorden 18 k guld och emalj