Arkiv

Vapen/Medaljer - Page 53

Slaglåsrevovler Remington

Slaglåsrevovler Remington

Snapplåstrombon

Snapplåstrombon

Flintlåspistol signerad Chaillot

Värja

Värja

Officersabel Lennartsnäs

Officersabel Lennartsnäs

Husqvarna pistol m/1854 Vapen

Husqvarna pistol m/1854 Vapen

Bergmansyxa

Bergmansyxa

Hjullåsgevär delvis 1500-tal

Hjullåsgevär delvis 1500-tal

Skotsk dolk

Skotsk dolk

Ottomansk Kilij

Ottomansk Kilij

Luftgevär, Webley &Scot Air Riffle Mark II

Epåletter

Epåletter