Besök oss på vårens stora värderingsdag i Helsingborg

Sälj tillsammans med oss – nu pågår inlämning till kommande auktioner!

Träffa vår VD Li Pamp tillsammans med våra specialister för värdering och inlämning onsdag den 15 februari, kl 15–19, på Garnisonsgatan 16 i Helsingborg! Ta med ditt föremål eller en bild så hjälper vi dig med en kostnadsfri värdering. Vi erbjuder även värderingar av hela hem.

Vi söker modern och äldre konst, design, keramik, möbler, silver, mattor, konsthantverk från Asien, vapen, äldre böcker och kartor, lampor, smycken, klockor och vintage.

Dropin:
Onsdag 15 februari, kl 15–19, på Garnisonsgatan 16, 254 66, Helsingborg.

Program:
17.00 – Li Pamp hälsar välkommen
17.15 – Anna Wehtje pratar trender på silvermarknaden
17.30 – Charlotta Andersen berättar om hemvärdering

Kontakta oss för fri inlämning, värdering och rådgivning:

Li Pamp

CEO

li.pamp@auktionsverket.com

Nybrogatan


Ulrika Ruding

Chefsintendent konsthantverksavdelningen – Specialist moderna möbler, keramik och glas.

+46 (0)8-453 67 57ulrika.ruding@auktionsverket.com

Stockholm


Joakim Geiger

Specialist – Fotografi, modern, nutida och klassisk konst – Värderingsman förordnad av Sveriges Handelskamrar

+46 704 67 09 90joakim.geiger@auktionsverket.com

Stockholm


Katharina Fahlstedt

Chefsintendent – Böcker, kartor & handskrifter

+46 (0)8-453 67 49katharina.fahlstedt@auktionsverket.com

Magasin 5, Stockholm


Peter Willes

Värderingsman – Specialist Vapen

+46 (0)8-453 67 44peter.willes@auktionsverket.com


Charlotta Andersen

Värderingsman förordnad av Sveriges Handelskamrar

+ 46 (0) 733 40 06 63charlotta.andersen@auktionsverket.com

Helsingborg, Malmö


Peter Andrén

Chefsintendent Skåne – av Sveriges Handelskammare förordnad besiktningsman

+46 (0)76-720 63 25peter.andren@auktionsverket.com

Helsingborg, Malmö


Per Ekelund

Värderare – Klockor

+46 (0)73-597 22 92info@auktionsverket.com

Helsingborg, Malmö


Anna W. Behrendtzen

Värderare, Gemmolog GIA

+46 (0)40-694 98 21anna.behrendtzen@auktionsverket.com

Helsingborg, Malmö


Helena Troedson

Värderare

+46 (0)42 24 43 44helena.troedson@auktionsverket.com

Helsingborg


Staffan Milsten

Värderare

+46 (0)42 24 43 44staffan.milsten@auktionsverket.com

Helsingborg


Thomas Troedsson

Värderare

+46 (0)42 32 93 03thomas.troedsson@auktionsverket.com

Helsingborg


Klara Larsson

Värderare

+46 (0)42 24 43 44klara.larsson@auktionsverket.com

Helsingborg



Några prisexempel från våra senaste auktioner:

Du kan också få hjälp med en online-värdering här:

Tack för din förfrågan! Vi återkommer så snart vi kan.