Vi söker grafik till vår temaauktion!
Inlämning pågår nu till temaauktionen “Grafikens konst”. Vi söker litografier, etsningar, kopparstick, giclée och träsnitt av svenska och internationella konstnärer som Asger Jorn, Axel Fridell, Christo & Jeanne Claude, Marie-Louise Ekman, Rupert Jasen Smith, Anders Zorn, Lena Cronqvist, Olle Baertling, Halmstad-gruppen, Per Gunnar Thelander, Eduard Wiiralt, Astrid Sylwan, Per Kirkeby och Madeleine Pyk m.fl. Varmt välkommen att kontakta oss för inlämning och fri värdering.
Auktion online: 21-31 januari
Bild: Marie-Louise Ekman “Djungeln” 71×100. Klubbad för 20.000 SEK.
Kontakta oss för inlämning och värdering
Du kan också få hjälp med värdering här!
Värderingen är kostnadsfri.