Auktioner i Stockholm – Globen

Slakthusgatan 22
Johanneshov

Kundtjänst: 08-686 98 80
info.globen@auktionsverket.se

Värdering:
vardering.globen@auktionsverket.se

Måndag kl 11-19
Tis-fre kl 11-17
Lör-kl 11-15

 

Välkommen till Stockholms Auktionsverk, Globen! Du hittar oss på Slakthusgatan 22, invid Avicii- och Tele 2 arena.


Vi på Globen

Platschef

Hanna Hellberg

+46 (0)76-721 0 347
hanna.hellberg@auktionsverket.se


Värderare - Äldre sakral konst och konsthantverk. Medelhavskulturerna

Anders Svensson

+46 (0)8-686 98 89
anders.svensson@auktionsverket.se


Värderare

Christofer Wikner

+ 46 (0)8-68 69 884
christofer.wikner@auktionsverket.se


Värderare

Emily Stammers

+46 (0) 8 686 9893
emily.stammers@auktionsverket.se


Värderare

Kristina Harbo

+46 (0)8-686 98 80
kristina.harbo@auktionsverket.se


Värderingsman

Monika Dygve

+46 (0)8-453 67 21
monika.dygve@auktionsverket.se


Värderingsman

Tobias Lingblom

+46 (0)739 88 93 37
tobias.lingblom@auktionsverket.se


Värderingsman

Leo Challis

+46 (0)73 610 74 94
leo.challis@auktionsverket.se


Nyheter

2021-12-03

Virtuell visning av Klassiska & Asiatiska

Om du inte har möjlighet att besöka oss kan du gå på en virtuell visning i våra lokaler. Runt om i visningen hittar du markeringar som visar vägen till några...

Virtuell visning av Klassiska & Asiatiska

2021-12-01

Succé för temaauktion Vapen

I tisdags kväll avslutades Stockholms Auktionsverks vapenauktion och vi är mycket nöjda med resultatet! Vi märker en stor efterfråga på högklassiga antika blank- och skjutvapen bland såväl våra svenska som...

Succé för temaauktion Vapen