Auktioner i Stockholm – Magasin 5

Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Telefon: 08-453 67 00

Kundtjänst:
info.magasin5@auktionsverket.se

Värdering:
vardering@auktionsverket.se

Mån kl 11-19
Tis-fre kl 11-17
Lör kl 11-15

Välkommen till Magasin 5 vid Frihamnen i Stockholm!


Vi på Magasin 5

Valuation expert - Watches

Albin Petersén

+46 (0)8-453 67 13
albin.petersen@auktionsverket.se


Värderare - Vapen, technica, textilier

Anna Martín-Bergman

+46 (0)8-453 67 25
anna.martin.bergman@auktionsverket.se


Specialist - Böcker, kartor & handskrifter

Bertil Landström

+46 (0)8-453 67 91
bertil.landstrom@auktionsverket.se


Värderare - Orientalisk keramik

Douglas Milling

+46 (0)8-453 67 41
douglas.milling@auktionsverket.se


Värderare - Nutida konst och skulptur

Fredrik Anthony

+46 (0)8-453 67 45
fredrik.anthony@auktionsverket.se


Värderare - Allmoge

Louise Kagger

+46 (0)8-453 67 15
louise.kagger@auktionsverket.se


Värderingsman

Malin Rebessi

+46 (0)8-453 67 36
malin.rebessi@auktionsverket.se


Värderingsman förordnad av Sveriges Handelskamrar

Margareta Lundström

+46 (0)8-453 67 23
margareta.lundstrom@auktionsverket.se


Värderare - Smycken

Maria Björkman

+46 (0)8-453 67 40
maria.bjorkman@auktionsverket.se


Värderare - Äldre silver

Michael Andrén

+46 (0)8-453 67 27
michael.andren@auktionsverket.se


Värderare - Leksaker

Per Björklund

+46 (0)8-453 67 26
per.bjorklund@auktionsverket.se


Värderingsman

Peter Willes

+46 (0)8-453 67 44
peter.willes@auktionsverket.se


Värderingsman förordnad av Sveriges Handelskamrar - Gemmolog FGA

Sandra Johansson

+46 (0)8-453 67 24
sandra.johansson@auktionsverket.se


Värderare - Vintage Fashion. Föräldraledig

Annabel Toor

+46 (0)8-453 67 00
annabel.toor@auktionsverket.se


Nyheter

2021-12-03

Virtuell visning av Klassiska & Asiatiska

Om du inte har möjlighet att besöka oss kan du gå på en virtuell visning i våra lokaler. Runt om i visningen hittar du markeringar som visar vägen till några...

Virtuell visning av Klassiska & Asiatiska

2021-12-01

Succé för temaauktion Vapen

I tisdags kväll avslutades Stockholms Auktionsverks vapenauktion och vi är mycket nöjda med resultatet! Vi märker en stor efterfråga på högklassiga antika blank- och skjutvapen bland såväl våra svenska som...

Succé för temaauktion Vapen