Slagauktioner på Nybrogatan 32 i Stockholm

Stockholm
Kundtjänst: 08-453 67 50
fineart@auktionsverket.se

Hemvärdering:
vardering@auktionsverket.se

 

Mån-fre kl 10-17


Vi på Nybrogatan 32

VD - Chief Executive Officer

Li Pamp


li.pamp@auktionsverket.se


Chefsintendent konsthantverk

Ulrika Ruding

+46 (0)8-453 67 57
ulrika.ruding@auktionsverket.se


Chefsintendent konstavdelningen

Victoria Svederberg

+46 (0)8 453 67 56
victoria.svederberg@auktionsverket.se


Specialist - Klassisk och modern konst, skulptur

Pierre Olbers St Bellies

+46 (0)8-453 67 61
pierre.olbers@auktionsverket.se


Specialist - Fotografi, klassisk, modern och nutida konst

Joakim Geiger

+46 704 67 09 90
joakim.geiger@auktionsverket.se


Specialist - Antika möbler och konsthantverk

Markus Anderzon

+46 (0)8-453 67 48
markus.anderzon@auktionsverket.se


Specialist - Modern design och konsthantverk

Andreas Knutsson

+46 (0)8 453 67 59
andreas.knutsson@auktionsverket.se


Specialist - Äldre måleri, Old Masters, orientaliska mattor och äldre textilier

Ulrica Tillander

+46 (0)8-453 67 29
ulrica.tillander@auktionsverket.se


Anna Wehtje

Specialist - Silver

Anna Wehtje

+46 (0)8-453 67 85
anna.wehtje@auktionsverket.se


Specialist - Antika möbler och konsthantverk

Bertil Carlsson

+46 (0)8-453 67 37
bertil.carlsson@auktionsverket.se


Specialist - Silver

Tomas Persson

+46 (0)8-453 67 60
tomas.persson@auktionsverket.se


Chef Intag och hemvärderingar - Värderingsman förordnad av Sveriges Handelskamrar

Anna Sievert

+46 (0)8 - 453 67 16
anna.sievert@auktionsverket.se


Specialist - Asiatisk konst och konsthantverk samt äldre europeisk keramik

Elisabet Fellbom

+46 (0)8-453 67 32
elisabet.fellbom@auktionsverket.se


Nyheter

2021-12-03

Virtuell visning av Klassiska & Asiatiska

Om du inte har möjlighet att besöka oss kan du gå på en virtuell visning i våra lokaler. Runt om i visningen hittar du markeringar som visar vägen till några...

Virtuell visning av Klassiska & Asiatiska

2021-12-01

Succé för temaauktion Vapen

I tisdags kväll avslutades Stockholms Auktionsverks vapenauktion och vi är mycket nöjda med resultatet! Vi märker en stor efterfråga på högklassiga antika blank- och skjutvapen bland såväl våra svenska som...

Succé för temaauktion Vapen