Hamburg

Große Elbstraße 268
22767 Hamburg

Kundtjänst
+49 40 1888 290
hamburg@auktionsverk.com

Mån–to 11–17
Fre 11–16
Lör 10–14

Välkommen till Stockholms Auktionsverk i Hamburg!


Vi i Hamburg

Platschef, specialist - Konst och grafik

Beate Rhenisch, M. A.

+49 (0)40 1888 290beate@auktionsverk.com


Specialist - Antikviteter

Birthe Dahms, M. A.

+49 (0)40 1888 290birthe@auktionsverk.com


Värderare - Moderna möbler & design

Weronika Chmielewska, M. A.

+49 (0)40 1888 290weronika@auktionsverk.com


Värderare - Orientaliskt hantverk och etnografica

Tianyi Fan, B. A.

+49 (0)40 1888 290fan@auktionsverk.com


Gemmolog, F.G.G. och F.E.E.G - Smycken och klockor

Saad Farooq

+49 (0)40 1888 290saad@auktionsverk.com


Värderare - Nutida konst (placering, Berlin)

Sophie Spettel, M. A.

+49 (0)40 1888 290sophie@auktionsverk.com



Nyheter

2022-09-16

Säsongens första slagauktion Lilla Kvalitén – se toppnoteringarna här

Stockholms Auktionsverk kickstartar säsongen med Lilla Kvalitén, som ännu en gång visar prov på att vara en storfavorit bland kunderna. Auktionens särskilda karaktär låter högkvalitativa objekt från olika epoker och...

Säsongens första slagauktion Lilla Kvalitén – se toppnoteringarna här

2022-09-13

Stockholms Auktionsverk växer – välkommen Cecilia Berggren!

Nu förstärker Stockholms Auktionsverk sin konstavdelning med ett för många bekant ansikte. Med femton år i branschen har Cecilia Berggren en gedigen kunskap och bred erfarenhet. Hon kommer närmast från...

Stockholms Auktionsverk växer – välkommen Cecilia Berggren!