Hamburg

Große Elbstraße 268

Kundtjänst
+49 40 1888 290
hamburg@auktionsverk.com

Mån-tor kl 11-17
Fre kl 11-16
Lör kl 10-14

Välkommen till Stockholms Auktionsverk i Hamburg!


Vi i Hamburg

Platschef, specialist - Konst och grafik

Beate Rhenisch, M. A.

+49 (0)40 1888 290beate@auktionsverk.com


Specialist - Antikviteter

Birthe Dahms, M. A.

+49 (0)40 1888 290birthe@auktionsverk.com


Värderare - Moderna möbler & design

Weronika Chmielewska, M. A.

+49 (0)40 1888 290weronika@auktionsverk.com


Värderare - Orientaliskt hantverk och etnografica

Tianyi Fan, B. A.

+49 (0)40 1888 290fan@auktionsverk.com


Gemmolog, F.G.G. och F.E.E.G - Smycken och klockor

Saad Farooq

+49 (0)40 1888 290saad@auktionsverk.com


Värderare - Nutida konst (placering, Berlin)

Sophie Spettel, M. A.

+49 (0)40 1888 290sophie@auktionsverk.com



Nyheter

2022-01-14

Stockholms Auktionsverk fortsätter att expandera!

Henrik Birkeland Åberg har arbetat inom auktionsbranschen sedan 1996, varav 24 år på Bukowskis. Efter att ha tagit sin magisterexamen i konstvetenskap blev han assistent på Bukowskis konst- och konsthantverksavdelningar....

Stockholms Auktionsverk fortsätter att expandera!

2022-01-04

Vi söker modern konst, grafik, skulptur och fotografi

Nu pågår inlämning till vår kvalitetsauktion Nutida & Moderna. Att sälja konst utöver det vanliga kräver specialister med fingertoppskänsla, expertis och ett gediget nätverk. Dessa specialister hittar du här och...

Vi söker modern konst, grafik, skulptur och fotografi