Auktioner i Hamburg

Große Elbstraße 268
Kundtjänst: +49 (0)40 1888 290
hamburg@auktionsverk.com

Mån-tor kl 11-17
Fre kl 11-16
Lör kl 10-14

Välkommen till Stockholms Auktionsverk i Hamburg!


Vi i Hamburg

Platschef, specialist - Konst och grafik

Beate Rhenisch, M. A.

+49 (0)40 1888 290
beate@auktionsverk.com


Specialist - Antikviteter

Birthe Dahms, M. A.

+49 (0)40 1888 290
birthe@auktionsverk.com


Värderare - Moderna möbler & design

Weronika Chmielewska, M. A.

+49 (0)40 1888 290
weronika@auktionsverk.com


Värderare - Orientaliskt hantverk och etnografica

Tianyi Fan, B. A.

+49 (0)40 1888 290
fan@auktionsverk.com


Gemmolog, F.G.G. och F.E.E.G - Smycken och klockor

Saad Farooq

+49 (0)40 1888 290
saad@auktionsverk.com


Värderare - Nutida konst (placering, Berlin)

Sophie Spettel, M. A.

+49 (0)40 1888 290
sophie@auktionsverk.com



Nyheter

2021-12-03

Virtuell visning av Klassiska & Asiatiska

Om du inte har möjlighet att besöka oss kan du gå på en virtuell visning i våra lokaler. Runt om i visningen hittar du markeringar som visar vägen till några...

Virtuell visning av Klassiska & Asiatiska

2021-12-01

Succé för temaauktion Vapen

I tisdags kväll avslutades Stockholms Auktionsverks vapenauktion och vi är mycket nöjda med resultatet! Vi märker en stor efterfråga på högklassiga antika blank- och skjutvapen bland såväl våra svenska som...

Succé för temaauktion Vapen