Auktioner i Köln

Stockholms Auktionsverk Köln GmbH
Kölner Straße 60
508 59 Köln

Kundtjänst: +49 (0)221 254 548
koeln@auktionsverk.com

Mån-fre kl 10-18
Lör kl 10-15

Välkommen till Stockholms Auktionsverk i Köln!


Vi i Köln

Platschef

Peter von Boeselager

+49(0) 1714 76 48 83
peter@auktionsverk.com


Värderare - konst

Katharina Rosinski

+49 (0)221 254 548
katharina@auktionsverk.com


Värderare - Möbler och design

Björn Kranz

+49 (0)221 254 548
bjorn@auktionsverk.com


Värderare - Smycken

Tatjana Neufeld

+49 (0)221 254 548
tatjana@auktionsverk.com


Värderare - Konst och design (Ekonomi)

Rebecca Lesny M.A.

+49 (0)221 254 548
rebecca@auktionsverk.com


Värderare - Möbler och design

Jorn Brookhuis

+49 (0)221 254 548
jorn@auktionsverk.com


Nyheter

2021-12-03

Virtuell visning av Klassiska & Asiatiska

Om du inte har möjlighet att besöka oss kan du gå på en virtuell visning i våra lokaler. Runt om i visningen hittar du markeringar som visar vägen till några...

Virtuell visning av Klassiska & Asiatiska

2021-12-01

Succé för temaauktion Vapen

I tisdags kväll avslutades Stockholms Auktionsverks vapenauktion och vi är mycket nöjda med resultatet! Vi märker en stor efterfråga på högklassiga antika blank- och skjutvapen bland såväl våra svenska som...

Succé för temaauktion Vapen