Köln

Stockholms Auktionsverk Köln GmbH
Kölner Straße 60
508 59 Köln

Kundtjänst
+49 221 254 548
koeln@auktionsverk.com

Mån-fre kl 10-18
Lör kl 10-15

Välkommen till Stockholms Auktionsverk i Köln!


Vi i Köln

Platschef

Peter von Boeselager

+49(0) 1714 76 48 83peter@auktionsverk.com


Värderare - konst

Katharina Rosinski

+49 (0)221 254 548katharina@auktionsverk.com


Värderare - Möbler och design

Björn Kranz

+49 (0)221 254 548bjorn@auktionsverk.com


Värderare - Smycken

Tatjana Neufeld

+49 (0)221 254 548tatjana@auktionsverk.com


Värderare - Konst och design (Ekonomi)

Rebecca Lesny M.A.

+49 (0)221 254 548rebecca@auktionsverk.com


Värderare - Möbler och design

Jorn Brookhuis

+49 (0)221 254 548jorn@auktionsverk.com


Nyheter

2022-01-14

Stockholms Auktionsverk fortsätter att expandera!

Henrik Birkeland Åberg har arbetat inom auktionsbranschen sedan 1996, varav 24 år på Bukowskis. Efter att ha tagit sin magisterexamen i konstvetenskap blev han assistent på Bukowskis konst- och konsthantverksavdelningar....

Stockholms Auktionsverk fortsätter att expandera!

2022-01-04

Vi söker modern konst, grafik, skulptur och fotografi

Nu pågår inlämning till vår kvalitetsauktion Nutida & Moderna. Att sälja konst utöver det vanliga kräver specialister med fingertoppskänsla, expertis och ett gediget nätverk. Dessa specialister hittar du här och...

Vi söker modern konst, grafik, skulptur och fotografi