2022-02-13

Värderingsdagar på Nybrogatan i Stockholm!

Vi har nu infört dedikerade värderingsdagar! Här träffar du branschens främsta specialister som står redo att hjälpa till med inlämning och värdering av dina föremål. Du kan t.ex träffa Anna Wehtje som är specialist på silver och Elisabet Fellbom, specialist på porslin. Vi finns på plats för att hjälpa dig till en lyckad försäljning – välkommen in för en kostnadsfri värdering! Vi har öppet till kl 10-18 måndag – fredag på Nybrogatan 32 i Stockholm.

Måndagar kl 10-18:
Glas, keramik och asiatiskt porslin.

Tisdagar kl 10-18:
Möbler och mattor.

Onsdagar kl 10-18:
Konst, skulptur och grafik.

Torsdagar kl 10-18:
Silver och smycken.

Fredagar kl 10-18:
Klockor.

 

______________________________________________________________

Vi som finns på plats är:

Anna Wehtje

Anna Wehtje

Specialist - Silver

+46 (0)8-453 67 85anna.wehtje@auktionsverket.se


Elisabet Fellbom

Specialist - Asiatisk konst och konsthantverk samt äldre europeisk keramik

+46 (0)8-453 67 32elisabet.fellbom@auktionsverket.se


Markus Anderzon

Specialist - Antika möbler och konsthantverk

+46 (0)8-453 67 48markus.anderzon@auktionsverket.se


Henrik Birkeland Åberg

Värderare – Specialist

+46 (0)733 40 67 64henrik.birkeland.aberg@auktionsverket.se


Sandra Johansson

Specialist Smycken - Gemmolog FGA. Värderingsman förordnad av Sveriges Handelskamrar

+46 (0)8-453 67 24sandra.johansson@auktionsverket.se


Albin Petersén

Värderare - Specialist Klockor

+46 (0)8-453 67 13albin.petersen@auktionsverket.se


Ulrika Ruding

Chefsintendent konsthantverksavdelningen - Specialist moderna möbler, keramik och glas.

+46 (0)8-453 67 57ulrika.ruding@auktionsverket.se


Ulrica Tillander

Specialist - Äldre måleri, Old Masters, orientaliska mattor och äldre textilier

+46 (0)8-453 67 29ulrica.tillander@auktionsverket.se


Pierre Olbers St Bellies

Specialist - Klassisk och modern konst, skulptur

+46 (0)8-453 67 61pierre.olbers@auktionsverket.se


Victoria Svederberg

Chef konstavdelningen - Specialist modern konst

+46 (0)8 453 67 56victoria.svederberg@auktionsverket.se


Joakim Geiger

Specialist - Fotografi, modern, nutida och klassisk konst - Värderingsman förordnad av Sveriges Handelskamrar

+46 704 67 09 90joakim.geiger@auktionsverket.se


Tillbaka till nyheter