2022-02-13

Värderingsdagar på Nybrogatan i Stockholm!

Vi har nu infört dedikerade värderingsdagar! Här träffar du branschens främsta specialister som står redo att hjälpa till med inlämning och värdering av dina föremål. Du kan t.ex träffa Anna Wehtje som är specialist på silver och Elisabet Fellbom, specialist på asiatiskt porslin. Vi finns på plats för att hjälpa dig till en lyckad försäljning – välkommen in för en kostnadsfri värdering!

Vi har öppet till kl 10-18 måndag – fredag på Nybrogatan 32 i Stockholm.

Måndagar kl 10-18: Glas, keramik och asiatiskt porslin.

Tisdagar kl 10-18: Möbler och mattor.

Onsdagar kl 10-18: Konst, skulptur och grafik.

Torsdagar kl 10-18: Silver och smycken.

Fredagar kl 10-17: Klockor

 

______________________________________________________________

Vi som finns på plats är:

Anna Wehtje

Anna Wehtje

Specialist - Silver & Preciosa

+46 (0)8-453 67 85anna.wehtje@auktionsverket.com

Stockholm


Elisabet Fellbom

Specialist - Asiatisk konst och konsthantverk samt äldre europeisk keramik

+46 (0)8-453 67 32elisabet.fellbom@auktionsverket.com

Stockholm


Markus Anderzon

Specialist - Antika möbler och konsthantverk

+46 (0)8-453 67 48markus.anderzon@auktionsverket.com

Stockholm


Henrik Birkeland Åberg

Värderare – Specialist

+46 (0)733 40 67 64henrik.birkeland.aberg@auktionsverket.com

Stockholm


Sandra Johansson

Specialist Smycken - Gemmolog FGA. Värderingsman förordnad av Sveriges Handelskamrar

+46 (0)8-453 67 24sandra.johansson@auktionsverket.com

Stockholm


Albin Petersén

Värderare - Specialist Klockor

073–677 70 94albin.petersen@auktionsverket.com

Nybrogatan, Stockholm, Sverige


Ulrika Ruding

Chefsintendent konsthantverksavdelningen - Specialist moderna möbler, keramik och glas.

+46 (0)8-453 67 57ulrika.ruding@auktionsverket.com

Stockholm


Ulrica Tillander

Specialist - Äldre måleri, Old Masters, orientaliska mattor och äldre textilier

+46 (0)8-453 67 29ulrica.tillander@auktionsverket.com

Stockholm


Victoria Svederberg

Chef konstavdelningen - Specialist modern konst

+46 (0)8 453 67 56victoria.svederberg@auktionsverket.com

Stockholm


Joakim Geiger

Specialist - Fotografi, modern, nutida och klassisk konst - Värderingsman förordnad av Sveriges Handelskamrar

+46 704 67 09 90joakim.geiger@auktionsverket.com

Stockholm


Tillbaka till nyheter