Värdering av hela hem – boka en kostnadsfri hemvärdering

Vi erbjuder kostnadsfri värdering av hela hem samt enstaka föremål.  Vi värderar alla typer av föremål inför försäljning på våra auktioner – även i samband med bouppteckning, arvskiften och försäkringsärenden. Alltid med fri försäljningsvärdering!

När hem avvecklas finns det ofta föremål som är svåra att sälja och som i vissa fall saknar ekonomiskt värde. Stockholms Auktionsverk har flera samarbetspartners som tömmer och städar ut det sista som blir kvar i ett hem. Tala med din värderingsman för att hitta en lösning som passar er.


Hemvärdering – telefon 08-453 67 00

Våra värderingsmän

Chef Intag och hemvärderingar - Värderingsman förordnad av Sveriges Handelskamrar - Nybrogatan

Anna Sievert

+46 (0)8 - 453 67 16
anna.sievert@auktionsverket.se


Värderingsman - Magasin 5

Malin Rebessi

+46 (0)8-453 67 36
malin.rebessi@auktionsverket.se


Värderingsman förordnad av Sveriges Handelskamrar - Magasin 5

Margareta Lundström

+46 (0)8-453 67 23
margareta.lundstrom@auktionsverket.se


Värderingsman - Magasin 5

Peter Willes

+46 (0)8-453 67 44
peter.willes@auktionsverket.se


Värderingsman förordnad av Sveriges Handelskamrar - Gemmolog FGA

Sandra Johansson

+46 (0)8-453 67 24
sandra.johansson@auktionsverket.se


Värderingsman - Globen

Tobias Lingblom

+46 (0)739 88 93 37
tobias.lingblom@auktionsverket.se


Värderingsman - Globen

Leo Challis

+46 (0)73 610 74 94
leo.challis@auktionsverket.se


Värderingsman - Globen

Monika Dygve

+46 (0)8-453 67 21
monika.dygve@auktionsverket.se


Platschef - Göteborg

Erik Bilén

+46 (31) 20 61 10
erik.bilen@auktionsverket.se


Värderingsman förordnad av Sveriges Handelskamrar - Helsingborg, Malmö

Charlotta Andersen

+ 46 (0) 733 40 06 63
charlotta.andersen@auktionsverket.se


Intresserad?

Kontakta mig för hemvärdering

Tack för din förfrågan! Vi återkommer inom kort.