Besök oss på vårens stora värderingsdag i Göteborg den 8 februari

Sälj tillsammans med oss – nu pågår inlämning till kommande auktioner!

Träffa VD Li Pamp och våra specialister för värdering och inlämning onsdag den 8 februari, kl 15–19, på Geijersgatan 14 i Göteborg! Ta med ditt föremål eller en bild så hjälper våra specialister dig med en kostnadsfri värdering. Vi erbjuder även värderingar av hela hem.

Vi söker modern och äldre konst, design, keramik, möbler, silver, mattor, konsthantverk från Asien, vapen, äldre böcker och kartor, lampor, smycken, klockor och vintage.

Dropin
Onsdag 8 februari, kl 15–19, på Geijersgatan 14, 41134, Göteborg.

Program:
17:00 Li Pamp hälsar välkommen
17:15 Victoria Svederberg och Joakim Geiger presenterar konstmarknaden
17:30 Erik Bilén berättar om hemvärdering och visar vad som är till försäljning just nu
17:45 Sara Berglund presenterar smyckesavdelningen

Kom förbi eller kontakta oss för en hemvärdering.

Li Pamp

CEO

li.pamp@auktionsverket.com

Nybrogatan


Ulrika Ruding

Chefsintendent konsthantverksavdelningen – Specialist moderna möbler, keramik och glas.

+46 (0)8-453 67 57ulrika.ruding@auktionsverket.com

Stockholm


Victoria Svederberg

Chef konstavdelningen – Specialist modern konst

+46 (0)8 453 67 56victoria.svederberg@auktionsverket.com

Stockholm


Joakim Geiger

Specialist – Fotografi, modern, nutida och klassisk konst – Värderingsman förordnad av Sveriges Handelskamrar

+46 704 67 09 90joakim.geiger@auktionsverket.com

Stockholm


Erik Bilén

Platschef – Värderingsman förordnad av Sveriges Handelskamrar

+46 (0)720-83 85 09erik.bilen@auktionsverket.com

Göteborg


Sara Berglund

Värderare – Specialist smycken – Gemmolog BA GIA GG AJP Väderingsman förordnad av Sveriges Handelskamrar

+46 (0)733-40 67 11sara.berglund@auktionsverket.com

Göteborg


Peter Willes

Värderingsman – Specialist Vapen

+46 (0)8-453 67 44peter.willes@auktionsverket.com


Katharina Fahlstedt

Chefsintendent – Böcker, kartor & handskrifter

+46 (0)8-453 67 49katharina.fahlstedt@auktionsverket.com

Magasin 5, Stockholm



Ett urval från tidigare auktioner:

Du kan också få hjälp med en online-värdering här:

Tack för din förfrågan! Vi återkommer så snart vi kan.