Arkiv

Allmoge - Page 4

Ljusstakar gustavianska Hans Wicksten

Skåp 1800-tal

Skåp 1800-tal

Klockljusstake

Klockljusstake

Skål 1800-talets början glas

Skål 1800-talets början glas

Kannor trefot kakformar mm

Kannor trefot kakformar mm

Klämljusstake

Klämljusstake

Bonad Sunneboskolan

Bonad Sunneboskolan

Bonad Sunnerboskolan daterad 1835

Kärl i koppar

Kärl i koppar

Bonader Sydsverige

Bonader Sydsverige

Tekanna tenn

Tekanna tenn

Smide 17-1800-tal

Smide 17-1800-tal