Arkiv

Allmoge - Page 9

Dalahästar sekelskiftet 1900

Dalahästar sekelskiftet 1900

Bonadsmålning Brearedsskolan

Bonadsmålning Brearedsskolan

Bonad Halland Brearedsskolan

Bonad Halland Brearedsskolan

Krus Nore Edlund

Krus Nore Edlund

Kaffepanna omkring 1900 koppar

Tjärstickehållare 1700-tal

Tjärstickehållare 1700-tal

Grötämbar

Grötämbar

Skåp i allmoge bemålat

Skåp i allmoge bemålat

Kannor tenn

Kannor tenn

Dalahäst dalafågel 1900-talets början

Skänkskåp Västra Härjedalen

Skänkskåp Västra Härjedalen

Skänk

Skänk