Arkiv

Allmoge - Page 9

TUPPAMÅLNINGAR SMÅLAND

TUPPAMÅLNINGAR SMÅLAND

Svepask 1800-tal

Svepask 1800-tal

Ölgås Norge

Ölgås Norge

Dalahäst 1900-talets början

Dalahäst 1900-talets början

Flaska sannolikt Norge

Flaska sannolikt Norge

Vattentunna i koppar

Vattentunna i koppar

Fat tenn 1700-tal

Fat tenn 1700-tal

Bonad Småland

Bonad Småland

Bonad Småland

Bonad Småland

Bonadsfragment Småland & Halland

Bonad Sydsverige

Bonad Sydsverige

Bonad Småland

Bonad Småland